25 Kasım 2008 Salı

BUGÜNÜMÜZ.

Bugün Meryem ve oğluşu Cankutla buluştuk..bu cumartesi Cankut'un doğum günü var onun için birşeyler bakacaktık..Meryem bizim oraya geldi birlikte dışarı çıktık..yolda bizimkiler uyudu..çünkü normalde öğle uykusu zamanlarıydı..uyumazlarsa günü burnumuzdan getirebilirlerdi :)
onlar uyurken bizde karnımızı doyurduk..hava bugün harikaydı..
İlk önce İlke uyumuştu ilk öncede İlke uyandı..
ardından da Cankut uyandı.
yemek faslından sonra sıra birşeyler bakmaya geldi..biz yedikten sonra yavrularımızında karnını doyurmuştuk..Kuzularımız Maaşallah çok tatlıydılar..Allahım nazarlardan korusun onları..
İlk sataşan İlke oldu..İlke bu aralar çoçuklara karşı çok duyarlı..inanılmaz mutlu oluyor çoçuk gördüğü zaman onlarla kendi dilinde iletişim kurmaya çalışıyor Maaşallah..İlke uzandıkça Cankut ta onu şaşkınlıkla izliyordu..
Cankut ta sonra tepkisiz kalmadı tabii..
İşte dostluğun ve arkadaşlığın resmi..Maaşallah çok tatlısınız..
kızım bugün beni hiç üzmedi..yeter ki gezmek olsun onun için..
Cankut ta pek bir ağır abi Maaşallah :)
en sonda birer çay içmek için Özsüt e uğradık..

şirinem benim..
Cankut'u oyalamak çok zor..Allah yardımcın olsun Meryemcim..arada kucakta gezip arabada da oturmak istemiyor ve Meryem'i çok yoruyor..
Garson abiler çok sevdiler bizimkileri..bizimkilerde biraz oraları inletti kendi dillerinde :)) garson abiler İlke ile Cankut'a birer rulokat verdiler.bizde ne yapacaklarını merak ettiğimiz için izin verdik..tepkileri ne mi oldu :)) bayıldılar..Cankut kendinin kinin yarısını hemen yutup diğer yarısını yere düşürünce kıyametleri kopardı..

Bende İlke'nin elinin dışındaki fazlalığı kırıp Cankut'a vereyim dedim..İşte kıyamet o zaman koptu..İlke'de bir çığlık bir ağlama geri almaz ittirir zor ikna edip eline geri verdim..ardından sakinleşmişken Meryem teyzesi elindeyken ucunu kırmak isteyince de ikinci kıyameti kopardı İlke..Alttaki resimde rulokat çığlıkları :))
ama ucundan koparıp Cankut ada verdik ve ortalık sakinledi..Cankut ta sanki puro gibi tutuyordu..ağır abi Cankut umuz :))
şu rulokat ne güzel şeymiş..uzuuun bir süre bu tat maalesef olmayacak..
buda mutlu sonun resmi :))

CANIM BABAM...


Ah ah canım babam hem çalış,hem beni doyur :)))

PAZARTESİ GÜNÜMÜZ..

Oyuncaklarınla Maaşallah çok güzel oynuyorsun..3 oyuncağın senin favorin oldu..kurabiye kavanozu,susam sokağı korosu ve bu ad koyamadığım garip oyuncak :)bu ara ağırlıklı bu garip oyuncakla oynuyorsun..üstündeki tavşan ve kaplumbağaları ittiriyorsun,eviriyor çeviriyorsun ve çok mutlusun Maaşallah..arada diğer oyuncaklarada sataşıyorsun ama kısa süreli oyalanıyorsun..

fotoğraf makinesinede poz vermeyi ihmal etmiyorsun..şımarık mı olacakasın ne ??
istediğine ulaşma çaban var ama başarılı olamıyorsun..ah ayağını bir kurtarsan..tek ayağın altında kalıyor oturmaktan emekleme pozisyonuna dönünce..
yerim senin o artistik bakışlarını..
oyuncak telefonun ön kısmında ayna var oradan kendini seyrediyorsun..kıkır kıkır gülüyorsun..kendini görmek o kadar hoşuna gidiyor ki..
ben mutfağı toplarken sen mama sandalyende oyuncaklarınla oynadın..
çirkinim Maaşallah sana..
Akşam üstüde markete gittik..

SALONDA BANYO..


pazar akşamı hava bayağı soğuktu..İlke'yi de yıkamayı düşünüyordum..ama üşümesinden korktum.en sonunda üşümeden yıkayıp,giydirmek için salonda küvetinde yıkadım..İlke artık kafası yıkanırken ağlıyor..kafasından su dökülsün hiç istemiyor..vücut yıkanırken sorun yokda..en son apar topar kafasını yıkayıp bitiriyoruz..