28 Mayıs 2008 Çarşamba

SOKAK SÜPÜRGESİ :))

Kızım bu gece öncekilere göre daha az kalktı..canım yavrum..sabah bakımımızdan sonra hazırlanıp dışarı çıktık..Antalya resmen kavruluyordu bugün babamız araba derecesinin sabah 35 derece gösterdiğini söyledi..
İlke arabasına oturdu mu başlıyor konuşmaya..gezmeye gittiğini anlayınca keyifleniyor..
dışarı çıkmak için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık..güneşle savaş boyalarımızı sürdük :))50+faktör mustela güneş kremi..şapkamızıda taktık mı tamam...
çıkarken İlke nin uykusuda gelmişti..daha apartman kapısında uyku moduna girmeye başladı..
tam adım atacaktık bakkalın oğluna yakalandık :)))kendi çok büyükmüş gibi bebek bebek başlıyor...İlke deki cool hale bakar mısınız :))
İlke yolda uyudu..güzel bir yürüyüşle eski g-mall şimdiki carrefour express e gittik..bir kaç şey aldıktan sonra burger king de ben bir şeyler yedim..çoçuk oyun alanı kısmında oturdum..böylece İlke renkli kaydıraklar ve oyuncakları ve onlarla oynayan çoçukları izlerken oyalanır bende rahat karnımı doyururum diye düşündüm.
İlke hem etrafı seyretti hem de arada bana bakıp gülümsüyordu..
orda Ece ablasıyla tanıştı..önce muhabbetleri iyide olsa sonra İlke aşırı ilgiden sıkılmaya ve ağlamaya başladı..Ece de 2 ay sonra abla olacakmış..bebekleri o kadar seviyor ki..
neyseki İlke emziği aldı ve biraz sakinledi..
artık acıkmıştı hemen burger king ten ayrıldık..İnşallah seneye kızımda bu parkta oynarken ben karnımı doyururum..alışveriş merkezinde bebek bakım ve emzirme odası olmadığı için soluğu yan taraftaki Yaşam hastanesinde aldık..İlke yi zaptetmek mümkün değildi..İlke karnını doyurdu,altını temizledik,güneş kremimizi tazeledik..
ordan da kuaförümüze gittik..kızım Yonca ablasına yardım etti..Yonca İlke yi oyalamak için her gittiği yere İlke yi de götürüyor birlikte dolaşıyorlardı..
kapı önünde dışarıyı seyrettiler..
kapı önünde oturdular,Yonca ablası kızımı uyutmuş ..
bu arada Özlem ablası senide öpüyoruz hiç resim çekmemişiz kızımla sizi..yine güneş kremimizi tazeledik hoş akaşmüstü olmasına rağmen güneş çok yakıcıydı..İlke güneşten hiç hoşlanmıyor..evimize doğru yürüdük,uykusu gelen İlke uykuya geçişte zorlansada pes etti ve eve kadar uyudu..
eve gelince balkonumuzu yıkadık,kızımla balkon sefası yaptık,kızım banyosunu yaptı..güzel bir uyku çekti ama çok uzun sürmedi..şu anda hala uyumadı..bakalım çok uykusu olmasına rağmen kaçta uyuyacak...