28 Ocak 2009 Çarşamba

BUGÜN.. :))

İlke sabah uyandı yatağında anneannesiyle keyif yaptı ve biraz süt içti..sonra salona yere oyuncaklarının yanına aldık onu..biz anneanneyle mutfakta kahvaltımızı yaptık..o sıradada İlke ye bir şeyler hazırlıyordum ki odaya bir baktık İlke yerde uyumuş..bizim odada dolanmamız sonucu uyandı ve kahvaltısını etti..
Biz annemle yatak odasını toparlıyorduk İlkede salonda oyuncaklarıyla oynuyordu..salondan birşeyler almaya geldiğimde İlke kendi kendine konuşuyordu sesi geliyordu ama onu göremedim..koltuğun dibine kadar eğildikçe ne göreyim İlke koluğun altına girmiş :)) gülmeye başladım ben güldükçe o da güldü keyiflendi..bu aralar hareketlendi emeklemiyor ama kendi kendine örümcek gibi dolanıyor ortalıkta.. :) İşte koltuğun altındaki görüntüleri..26-27 OCAK 2009

Pazartesi akşamı banyosunu yaptı İlke saçlarını taradık..artık bayağı hızlı uzuyor saçlarımız..
ardındanda anneannesi muhallebisini yedirdi ve mis gibi uyudu kızım..
Salı günüde harika bir hava vardı Antalya'da..anneannesinin kucağında balkondan dışarıyı seyretti İlke..

daha sonra mama sandalyesinde güneşlendi..bu resimde üst dişlerimizde görünüyor..

Akşam yemeğinden sonrada Meryem arkadaşımızın davetini kıramadık çaya onlara gittik..İlke ve anneannesi hazırlandı..

yürüme çalışmaları yaptılar..İlke çok tembel..nasıl yürüyecek nasıl cesaretlenecek bilemiyorum..neyseki biraz ilerleme var..önceden ellerinden tutup yürütmeye çalıştığımızda ağlıyordu adım atmıyordu..sadece koltuk altlarından tutunca adım atıyordu.bu aralar ellerinden tutuncada adım atmaya başladı..ama bıraktığımız zaman hemen oturuyor..

kolilerle uğraştı ben hazırlanırken..kendine göre koli buldu..ee taşınacağımız için heryerimiz koli dolu..
bende hazırlanınca Meryemlere gittik..İlke Meryem teyzesinin yaptığı keke bayıldı..ellerine sağlık Meryemcim harika olmuştu..ee İlke de biliyor ağzının tadını..


Cankutta masanın altından geçip yanıma geldi..yere yatıp kalkıyordu..hadi yatta resmini çekeyim dedim bana bu pozu verdi..Maaşallah kuzuma ..çok tatlılar çok Maaşallah.Allahım nazarlardan korusun yavrularımızı..