28 Mayıs 2008 Çarşamba

SOKAK SÜPÜRGESİ :))

Kızım bu gece öncekilere göre daha az kalktı..canım yavrum..sabah bakımımızdan sonra hazırlanıp dışarı çıktık..Antalya resmen kavruluyordu bugün babamız araba derecesinin sabah 35 derece gösterdiğini söyledi..
İlke arabasına oturdu mu başlıyor konuşmaya..gezmeye gittiğini anlayınca keyifleniyor..
dışarı çıkmak için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık..güneşle savaş boyalarımızı sürdük :))50+faktör mustela güneş kremi..şapkamızıda taktık mı tamam...
çıkarken İlke nin uykusuda gelmişti..daha apartman kapısında uyku moduna girmeye başladı..
tam adım atacaktık bakkalın oğluna yakalandık :)))kendi çok büyükmüş gibi bebek bebek başlıyor...İlke deki cool hale bakar mısınız :))
İlke yolda uyudu..güzel bir yürüyüşle eski g-mall şimdiki carrefour express e gittik..bir kaç şey aldıktan sonra burger king de ben bir şeyler yedim..çoçuk oyun alanı kısmında oturdum..böylece İlke renkli kaydıraklar ve oyuncakları ve onlarla oynayan çoçukları izlerken oyalanır bende rahat karnımı doyururum diye düşündüm.
İlke hem etrafı seyretti hem de arada bana bakıp gülümsüyordu..
orda Ece ablasıyla tanıştı..önce muhabbetleri iyide olsa sonra İlke aşırı ilgiden sıkılmaya ve ağlamaya başladı..Ece de 2 ay sonra abla olacakmış..bebekleri o kadar seviyor ki..
neyseki İlke emziği aldı ve biraz sakinledi..
artık acıkmıştı hemen burger king ten ayrıldık..İnşallah seneye kızımda bu parkta oynarken ben karnımı doyururum..alışveriş merkezinde bebek bakım ve emzirme odası olmadığı için soluğu yan taraftaki Yaşam hastanesinde aldık..İlke yi zaptetmek mümkün değildi..İlke karnını doyurdu,altını temizledik,güneş kremimizi tazeledik..
ordan da kuaförümüze gittik..kızım Yonca ablasına yardım etti..Yonca İlke yi oyalamak için her gittiği yere İlke yi de götürüyor birlikte dolaşıyorlardı..
kapı önünde dışarıyı seyrettiler..
kapı önünde oturdular,Yonca ablası kızımı uyutmuş ..
bu arada Özlem ablası senide öpüyoruz hiç resim çekmemişiz kızımla sizi..yine güneş kremimizi tazeledik hoş akaşmüstü olmasına rağmen güneş çok yakıcıydı..İlke güneşten hiç hoşlanmıyor..evimize doğru yürüdük,uykusu gelen İlke uykuya geçişte zorlansada pes etti ve eve kadar uyudu..
eve gelince balkonumuzu yıkadık,kızımla balkon sefası yaptık,kızım banyosunu yaptı..güzel bir uyku çekti ama çok uzun sürmedi..şu anda hala uyumadı..bakalım çok uykusu olmasına rağmen kaçta uyuyacak...

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Yerim ben o pamuk helvayı...:) bu ne tatlılık böyle ya!... özledim zilliyi, canım benim.

Sevgi YILDIZ

Z.EROĞLU dedi ki...

dolu dolu bigün geçirmişsiniz.güneş kreminide üstüne boşalltın herhalde nilaycım)kız çocuğu ruh gibi yapmışsın :)))beti benzi solmuş:)))

İnci Pehlivan dedi ki...

Ay bu zilli giderek güzelleşiyorr..Ay böyle bi kızım olsun çoookistiyorum Nilay, olmassa gelin olarak alıcam bananeeeee:)))

nilay dedi ki...

halası ye ye kızımı ...çok zilli çok..bakalım yeni gelecek zilliyi çok merak ediyorum bende..hadi az kaldı sizinde..

nilay dedi ki...

zehracım ne yapayım antalya da yaşıyoruz..buradaki sıcak kabus gibi..korkudan buluyorum kreme kızı :))

nilay dedi ki...

incicim teşekkür ederiz..İnşallah Allah ım sanada İlke gibi bir kız çoçuğu nasip eder..
gelin olma konusunda taliplerimizde çok..ama tunayı ayrı bir yere koyarım..çünkü çok seviyorum onu Maaşallah..

EBRU ATALAY dedi ki...

Ooooh vallahi keyfinize diyecek yok ana kız..:)) Bizde gelmek istiyoruz yaaa...Haftaya gelicem artık otarafa mutlaka...Bu hafta düşünüyordum idil rahatsızlanınca olmadı..Aksilik çıkmazsa kararlıyım ..:)))Mıncıklıycam İlkeyide aynı Ela gibi..Onu mıncıklayıp rahatladım azcık..:))))

nilay dedi ki...

ebrucum bekleriz ne zaman işbaşı yapıyorsun..