11 Aralık 2008 Perşembe

KURBAN BAYRAMI 4.GÜNÜ

Bugün Kurban bayramının 4. ve son günüydü..bizde bütün gün evdeydik..İlke'yi dün gece odasında yatağında yatırdım,yanımızda yatmaya çok alışmıştı,yatağınada tekrar alışması gerekiyordu..bunun içinde bir yerden başlamak gerekiyordu..dün ilk kez uyku tulumu giydirdim,çünkü yattığı gibi kalkmıyor ve üstünü açıyor..gece hep benimle temas halinde olsun istiyor,o yüzdende bol bol uyandık..30 mu desem 40 mı desem bilemiyorum..oldukça yorucu bir geceydi..hatta kendi yastığımı koydum yatağına kokuyla idare etsin diye ama bol bol emziğini ağzından atıp ağladı..bazen bu 5 dakikada bir oldu..sabah 8 dede bizim yatağa transfer olup hep birlikte öğlene kadar deliksiz uyuduk..bakalım nasıl alışacak yatağına..ama pes etmeyi düşünmüyorum..akşam güzelce banyo yaptı İlke,ardından güzelce yemeğini yedi ve oyuncaklarıyla oynamaya devam etti..
Bakalım bizi bu gece nasıl bir gece bekliyor..İnşallah dün akşam gibi zorlanmayız..ve güzel deliksiz uyuruz..çünkü İlke bizimle yatınca sabaha kadar deliksiz uyuyor..

3 yorum:

cavidan dedi ki...

nilaycım aynı durum bizdede var yalnız bizimki 8buçuk 9 arası uyuyor tam biz yatacakken biri dürtüyor sanırsam uyanıyor yanımıza geçiyor gece yatağına koyacağım zaman basıyor bağlığı. allah kolaylık versin hepimize.

Z.EROĞLU dedi ki...

nilacım bebeği 50 günlükten beri kendi yatağında yatırmış ve bunun rahatlığını yaşamış bi anne olarak sana tek tavsiyem vazgeçme.uyansada,size geceyi zehir etsede vazgeçme.ayrıca sabah 8 de falan da alma yatağına.hiç alma.çünkü bu defada o kurduğun düzene alışır.yani gece uyumayıp gündüz öğlene kadar uyuma düzenine.

nilay dedi ki...

sağolun arkadaşlar..şimdi biraz daha alıştı sanırım bakalım şimdi bende odasında yatmayacağım İnşallah sorunsuz devam eder..
zehracım artık yatağımızada almıyorum kendi yatağında uyanıp konuşuyor kendince:)